Ви тут
Головна > Про Пологовий будинок

Сумський міський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії – лікувально-профілактичний заклад комунальної форми власності, II рівня надання спеціалізованої медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим, гінекологічним хворим.

Історична довідка

КУ «Сумський міський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії» на 30 ліжок заснований  у 1927 року в приміщенні, побудованому в 1886 році, яке було до цього часу притулком для дівчаток-сиріт.

В 1957 року пологовий будинок розширився до 100 ліжок. Штат складався із 15 лікарів, 29 акушерок, 14 медсестер і 36 санітарок.

Подальший розвиток пологового будинку відбувся у 1963 році, коли поряд зі старим корпусом був збудований, нині діючий, акушерський корпус.

В 1990 році було зведено чотирьохповерховий корпус жіночої консультації на 300 відвідувань за зміну.

Сумський пологовий будинок №1 є закладом  міської комунальної власності, має звання «Лікарня доброзичлива до дитини» з 2010 року, в 2013 звання «Лікарня доброзичлива до дитини» підтверджено. З червня 2011 року Проектом «Здоров’я матері та дитини» закладу присвоєне звання «Заклад якісного медичного обслуговування».

Досягнення закладу

З часу заснування пологового будинку, що на сьогоднішній день є комунальною установою «Сумський міський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії»  одним із основних структурних підрозділів є гінекологічне відділення.

досягнення

Потужність відділення досягала 70 ліжок, але після відкриття ургентного гінекологічного відділення на базі комунальної установи «Сумська міська клінічна лікарня №5»  ліжковий фонд відділення становить 45 ліжок.

З 2010 року ліжковий фонд відділення використовується у відношенні до планового показника на 110% – 103%, лише у 2015 році показник зменшився до 92,2%.

Відділення надає гінекологічну допомогу жіночому населенню району обслуговування жіночої консультації комунальної установи «Сумський міський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії».

На сьогоднішній день чисельність жінок, що обслуговується в КУ «СМКПБ», становить 100 тисяч.

Проводить діагностику, консервативне та оперативне  лікування гінекологічних захворювань.

Усі вагітні з патологічним перебігом вагітності у терміні до 22 тижнів отримують кваліфіковану гінекологічну допомогу в умовах гінекологічного відділення.

Щороку у відділенні проходе лікування від 1700 до 2000 хворих, в тому числі до 400 вагітних.

У відділенні не було випадків смертності, післяопераційної летальності чи ускладнень після проведення операцій.

З 2016 року на базі комунальної установи «Сумський міський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії» працює кафедра акушерства та гінекології медичного інституту Сумського медичного Державного Університету, яку веде кандидат медичний наук Сухарєв А.Б.

Top